Пт, 2024-03-29, 11:02
Приветствую Вас Прохожий | RSS
Меню сайта



Ваши даные

Календарь

Главная » Статьи » Разное

Основні відмінності контакторів від пускачів

Контактор являє собою двопозиційний електромагнітний пристрій, який призначений для частих включень і виключень (до 1200 в годину) силових електричних ланцюгів. Власне, це і є його основна робоча функція. Також він бере участь у розмиканні контактів, а саме - гасить електричну дугу.

Як правило, контактори використовуються в кранах, ліфтах, трамваях та інших механізмах, де потрібно вмикати і вимикати електродвигун. Але, не правильно вважати, що даний пристрій захищає від струму короткого замикання та перевантаження. Для цієї місії використовується автоматичний вимикач.

Відмінності контактора від пускача

Оскільки і контактори, і пускачі використовуються для комутації ланцюгів, їх підключають при запуску двигуна змінного струму і введення/виведення ступенів опору. Також, і в контакторах, і в пускачах є пара контактів, що використовуються для ланцюга керування. А ось відрізняються вони, в першу чергу, своїми габаритами, оскільки електромагнітні пускачі в рази менше, ніж контактори.

По-друге, відрізняються вони і конструкцією. В контакторах корпусу немає, як такого і вони монтуються в спеціалізованих закритих приміщеннях, щоб уникнути впливу атмосферних опадів. У той час, як в пускачі силові контакти знаходяться під пластиковим корпусом. Тому пускачі не встановлюють до складу потужних ланцюгів з частими комутаціями щоб уникнути поломки через часті електричні дуги. При цьому, пускачі є надійнішими для електрообладнання, оскільки мають додаткову металеву оправу.

І нарешті, сама основна їх відмінність полягає в призначенні. Головним завданням пускача є запуск асинхронних трифазних двигунів змінного струму. Саме тому в кожному пускачі є три пари силових контактів, і його контакти управління розраховані на утримання пускача у включеному режимі, а також зборки складних ланцюгів управління. А ось контактор служить для комутації всіляких силових ланцюгів змінного струму. Виходячи з його завдання, встановлено різну кількість пар (2-4) силових контактів.

Матеріал підготовлений на основі інформації з сайту

Категория: Разное | Добавил: Rusfetische (2015-11-18)
Просмотров: 939 | Рейтинг: 0.0/0
Поиск
Облако меток


Неофициальный сайт радиорынка Симферополя© 2009-2024